Usługi kominiarskie

Roczne przeglądy techniczne budynków

Pięcioletnie przeglądy budowlane

09 -February -2016 - 21:19

Narzędzia kominiarskie

 

  Anemometr skrzydełkowy. Służy do pomiaru prędkości przepływu powietrza lub spalin w przewodzie kominowym.
  Cyfrowa kamera kominowa.Służy do inspekcji przewodów kominowych.
  Kolejny model cyfrowej kamery kominowej.
  Miernik stężenia gazowego CO. Mierzy zawartość tlenku węgla w powietrzu.
  "Kołowrót" . Urządzenie z włókien węglowych służące do czyszczenia kominów trudnodostępnych.
  Kula kominiarska żelazna, żeliwna lub gumowa, przeważnie o wadze ok. 1,5-2kg, służy jako obciążenie urządzenia wycierowego opuszczanego w przewodach kominowych. Kulę zawiesza się na łańcuszku za pomocą ogniw rozłącznych.
  Głowica przepychacza na pręcie elastycznym - pręt przeważnie wykonany jest z jednego lub kilku skręconych ze sobą drutów stalowych. Pręty mogą mieć różną długość.
  Szczotki wycierowe - składają się z zacisku blaszanego i odpowiedniej liczby płaskich drutów stalowych lub włukien z tworzywa sztucznego ułożonych w kształcie gwiazdy. Powszechnie występują następujące średnice szczotek:
20, 25, 40, 60, 80 i 100 cm.
  Graca naramienna - najstarsze narzędzie kominiarskie, służy do otwierania zasuw, wygarniania sadzy ze spadów kominowych, kanałów i palenisk oraz opuszczania (prowadzenia) liny, zastępując w pełni stojaki wałkowe. Wyjątkowo może służyć; jako przecinak, młotek lub siekiera.
  Lina kominiarska - długości od 15 do 40 m i średnicy 10-12 mm, służy do zawieszania urządzenia wycierowego, jego opuszczania w przewodzie kominowym